הזמן עכשיו
Menu Toggle Menu Toggle
HE
  • EN
  • DE
  • RU
  • PL

יקב Fikardos בפאפוס

יקב Fikardos בפאפוס נוסד בשנת 1990 על ידי תיאודורוס פיקארדוס ושם דגש רב על זני ענבים קפריסאים מקומיים, כמו מרתפטיקו (Maratheftiko) האדום הנדיר, והקסיניסטרי (Xinisteri) הלבן - אחד משני זני הענבים המשמשים לייצור יין הקומנדריה האגדי, המיוצר מפירות לבנים עם נגיעות עדינות של פרי הדר וטעמי ספורטיקו נדירים.

מלבד גידול הענבים המקומיים בכרמים של היקב בפאנו ארודס (Pano Arodes) וב-צ'ולו (Choulou), עושה היקב שימוש גם בענבים הגדלים באיזורי הכפרים של קאטיקס, לטימפו, פולמי, סטרומפי, טצאדה וקילי. איזורים אלו בפאפוס מציעים את האקלים המושלם עבור ייצור היין, כשהכרמים בסביבה אינם ניזוקים מחרקי הפילוקסרה הצהובים ההורסים את שורשי הגפנים באזורים רבים אחרים בעולם.

בכרם היין של Fikardos, הנמתח על פני 600 מטר מעל פני הים, באזור המכונה פורינה, גדלים בעיקר ענבים מזן מארתפטיקו, מטארו ושיראז. כרם צ'ולו מחולק לשני חלקים ייחודיים: אזור על נהר אזוזה בגובה של 400 מטרים, שם גדלים זני המטארו והקסיניסטרי; ואיזור מאלוטנה השוכן כ-450 מטר מעל פני הים, בו גדלים זני הענבים הנדירים גנודי ואלטס.

אם אתם מבקרים ביקב Fikardos בפאפוס - אל תוורו על טעימה של יין הספורטיקו (Spourtiko), העשוי מענבים לבנים קפריסאים הנושאים את אותו השם. למעשה, זהו היקב הראשון בקפריסין המייצר יין מסוג זה - לבן יבש עם ניחוחות תפוח ירוק, לימונית ואשכולית. מלבד היין הנדיר הזה, יקב פיקארדוס מייצר עוד סוגים של יינות לבנים, אדומים ויינות רוזה.

קראו עוד

קראו פחות

עוד יקבים
יקב Tsalapatis
יקב Tsalapatis

כבר יותר מ-20 שנה פועל יקב Tsalapatis בפאפוס ונהנה ממיקום באחד האזורים הטובים לגידול ענבים בקפריסין. זו ככל הנראה הסיבה שהיקב מייצר יינות מעולים ומשובחים העשויים מזני ענבים איכותיים כמו קיניסטרי, לקאדה, מטארו וסוביניון בלאן. במקום נערכים סיורים, טעימת יינות ישר מהחבית וכמובן – אפשרות לרכוש הביתה.

יקב Kolios
יקב Kolios

יקב Kolios הוא אחד היקבים הגדולים בפאפוס השוכן באיזור Statos-Ayios Fotios. זהו יקב משפחתי ומצליח שנוסד בשנת 1999 על ידי מריוס קוליוס, ומייצר כמעט חצי מיליון בקבוקים בשנה. הטעמים הנהדרים, המיקום המושלם והנופים המרשימים הופכים אותו ליעד חובה לביקור במהלך חופשה בפאפוס.

יקב Tsangarides
יקב Tsangarides

יקב Tsangarides הוא עסק משפחתי מצליח השוכן באיזור כפר למונה. תחת ניהולם המוקפד של צמד אחים מקומי, מבשל היקב יינות מודרניים מענבי מטארו, קברנה סוביניון וזנים נוספים אחרים.

יקב Vasilikon
יקב Vasilikon

אחד היקבים הוותיקים ביותר בפאפוס הוא ללא ספק יקב Vasilikon שנוסד בשנת 1993. אחוזת היקב המרשימה ממוקמת באזור אקאמאס לאונה (Akamas Laona) בפאפוס, כשאחד מהיינות הנפלאים המיוצרים בו הוא קברנה סוביניון מת'י המיושן בחביות עץ אלון צרפתי וכל אניני הטעם וחובבי היינות המושלמים חייבים לטעום לגימה הגונה ממנו.

0
1
2
3
1
10% הנחה בכל הזמנה באתר
הירשמו בחינם ובקלות קבלו 10% הנחה על כל הזמנה באתר.
הצטרפו עכשיו בחינם!
הירשמו לניוזלטר שלנו וקבלו את כל המבצעים, ההנחות וההצעות המיוחדות שלנו ישירות למייל

הזמנה מאובטחת
powered by WebHotelier