הזמן עכשיו
Menu Toggle Menu Toggle
HE
  • EN
  • DE
  • RU
  • PL

אתרים עתיקים

עוד הרבה לפני שחר הנצרות, איזור פאפוס נחשב לקדוש, כשכבר במאה ה-12 לפנה"ס מקדש אפרודיטה משך מתפללים רבים לכפר קוקליה. אבל עם המסע המיסיונרי של סנט פאולוס במאה הראשונה לספירה, ההיסטוריה שינתה את מסלולה, ועם הזמן התפוגג הפולחן לאלת האהבה המיתולוגית, אבל לא נשכח לגמרי. קפריסין עדיין נחשבת גם כיום כ"אי האהבה" בו נולדה אפרודיטה. יחד עם זאת, באי תוכלו למצוא לא מעט מנהרות קבורה נוצריות מסתוריות, ציורי קיר עתיקים ונדירים ביופיים, מבצר מימי הביניים שהגן על הנמל, ופריטים רבים אחרים המתעדים את עברה העשיר והמפואר.

הטירה של פאפוס: מצודה מימי הביניים

הטירה של פאפוס: מצודה מימי הביניים

מו כל נקודת ציון היסטורית, גם לטירת ימי הביניים של פאפוס יש עבר מרתק ועמוק. הטירה נבנתה כמבצר ביזנטי, כשעם הזמן נהרסה שוב ושוב ונבנתה כל פעם מחדש. היא שימשה כחומת מגן שהגנה על הנמל ממתקפות, וכיום עומדת במלוא עוצמתה כאחד מהסמלים המזוהים ביותר של העיר.

קראו עוד
קברי המלכים: מנוחתם האחרונה של בני האצולה

קברי המלכים: מנוחתם האחרונה של בני האצולה

למרות שמו, אין באמת מלכים הקבורים בבית הקברות העתיק והמחתרתי הזה, הנמתח מתחת לעיר נאה, העיר הקדושה של אפרודיטה. אתר קברי המלכים שימש בעיקר כמקום קבורתם של אנשי האריסטוקרטיה המקומית מהתקופה ההלניסטית (המאה ה-3 לפנה"ס) ועד ראשית המאה ה-4 לספירה. הקברים, המכונים ביוונית Tafoi ton Vasileon, הוכרזו ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית כחלק מהפארק הארכיאולוגי קאטו פאפוס.

קראו עוד
הפארק הארכיאולוגי קאטו פאפוס

הפארק הארכיאולוגי קאטו פאפוס

כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו - הפארק הארכיאולוגי קאטו בפאפוס - הוא התחנה החשובה ביותר להתחקות אחר שורשיה של עיר הולדתה של אפרודיטה. המקום המרתק מומלץ מאוד לביקור שיערוך לכם היכרות עם מורשת פאפוס המפוארת, הכולל גם את Amathous ליד לימסול ואת Kition שבלרנקה, ומונומנטים אחרים ראויים לציון.

קראו עוד
כנסיית אגיה סולומוני ומנהרות הקבורה הנוצריות

כנסיית אגיה סולומוני ומנהרות הקבורה הנוצריות

כנסיית Agia Solomoni ומנהרות הקבורה הנוצריות הן מבין האתרים הקדומים ביותר של פאפוס. למרות שהמראה שלהם צנוע למדי - הם משמשים כמקום קבורתם של שבעת האחים מאצ'בי (מכבי); אבים, אנטוניוס, גוריאס, אלעזר, אוספונוס, אלימוס ומרשלוס, ואמם סולומיני, שהיו בין הראשונים בקפריסין לבטל את העבודה הזרה ולאמץ לחיקם את הנצרות, עד שעונו ונרצחו לנגד עיניה של אימם, שעל שמה קרויה הכנסייה.

קראו עוד
הכנסייה והעמוד של סנט פאולוס

הכנסייה והעמוד של סנט פאולוס

הכנסייה הפשוטה והצנועה הזו מהמאה ה-13, עדיין משמרת פסיפסים יפהפיים על מרצפותיה. בחצר ניצב עמוד סנט פאולוס, העשוי משיש עתיק, בו ככל הנראה הולקה מנהיג הדת החדשה בלא פחות מ-40 מלקות במשך 5 פעמים רצוף.

קראו עוד
10% הנחה בכל הזמנה באתר
הירשמו בחינם ובקלות קבלו 10% הנחה על כל הזמנה באתר.
הצטרפו עכשיו בחינם!
הירשמו לניוזלטר שלנו וקבלו את כל המבצעים, ההנחות וההצעות המיוחדות שלנו ישירות למייל

מרכז הזמנות
מספר טלפון: 00357-2600-0119
שיחת חינם מישראל: 180-9453848
הזמנה מאובטחת
powered by WebHotelier