הזמן עכשיו
Menu Toggle Menu Toggle
HE
  • EN
  • DE
  • RU
  • PL

מנזר כריסורויאטיסה בפאפוס

מנזר כריסורויאטיסה בפאפוס (Panagia Chrysorogiatissa Monastery) ממוקם ליד יער בכפר פאנאיה ומהוה את אחד מאתרי המורשת הדתית החשובים ביותר של פאפוס. המנזר נוסד בשנת 1152 לספירה, בתקופת שלטונו של מנואל קומננוס הראשון (Manuel Komnenos). את המקום בנה נזיר בשם איגנציוס שהכניס לכאן סמל של הבתולה מריה שצייר לכאורה המטיף סנט לוק. כיום פועל בקרבת מקום מוזיאון המציג פריטים עתיקים רבים, וכמובן – יקב נזירים היסטורי שינעים לכם את הביקור בטעמי ענבים מיוחדים.

מרים הבתולה ויקב נזירים מיוחד

המנזר – במהלך ביקורו של הנזיר הרוסי ואסיליוס ברסקי בשנת 1735, הוא מצא כנסייה צנועה עם שלושה תאים וכמה נזירים ששמרו על המקום בעבודה חקלאית ורעיית צאן. למרות הדלות ששררה במקום, הנזיר הרוסי התרשם ממיקומו שהיה נטוע בקרקע פורייה עם טל בוקר רענן ואוויר נקי וזך.

האגדה סביב הקמתתה של הכנסייה בסביבת המנזר מרתקת גם היא. בתקופה הראשונה של שלטון האייקוקלזם הביזנטי, הושלך ציור של מרים הבתולה, שככל הנראה צוייר על ידי המטיף סנט לוק, לים האסיאתי, כדי להגן עליה מפני הרס. ב-15 באוגוסט 1152, נזיר בשם איגנציוס, שהתאמן לא הרחק משם, הבחין במשהו זוהר על החוף ועקב אחריו בתוך המים, שם מצא את הציור של מרים הבתולה. מאוחר יותר באותו הלילה, חלם איגנציוס על מלאך שאמר לו לבנות כנסייה שתשמור על המנזר, וכך היה. הסמל ההיסטורי של מרים מוצג עד היום במנזר כשהוא עטוף כסף וזהב, ולצידו ניתן למצוא עוד עשרות יצירות אמנות יקרות, וכן ספרייה עמוסה בספרים ומסמכים יקרים, שהפכו את המקום לאתר עלייה לרגל חשוב. ב-1821 גילוי הטורקים את עושרו הרב של המנזר ובזזו אותו. הנזירים בנו מחדש את האחוזה, אבל שריפה שפרצה במקום ב-1967 הרסה את הספרייה, חדר האוכל וחפצים יקרים נוספים.

כיום, עדיין מוצגים במוזיאון הסמוך סמלים חשובים רבים, צלבים, נברשות ונציאניות, שרידים ומסמכים שונים.

יקב המנזר הוא עוד אתר מרתק לבקר בו כאן. ראיות שונות מוכיחות כי כבר בשנת 1751 לספירה הופק היין בכדי חרס שנמצאו בשטחי המנזר. ב-1984 החליט הקדוש אבוט דיוניסיוס לייצר שוב יין ביקב המנזר, וכיום הוא מתפרש על פני 25 דונם של כרמים מעובדים עליהם גדלים זני ענבים מקומיים המייצרים כ-50 אלף בקבוקי יין בשנה.

קראו עוד

קראו פחות

 
מנזר כריסורויאטיסה בפאפוס
מנזר כריסורויאטיסה בפאפוס
מנזר כריסורויאטיסה בפאפוס
0
1
2
01
עוד מנזרים
מנזר איוס נאופיטוס בפאפוס
מנזר איוס נאופיטוס בפאפוס

כ-6 ק"מ מהים, בעמק טבעי בין הכפרים טאלה (Tala) וצדה (Tsada), שוכן מנזר איוס נאופיטוס בפאפוס המגולף בסלע ומתנשא לגובה של כ-450 מטר. המנזר נוסד על ידי סנט נאופיטוס אנקליסטרוס (1134–1214), נזיר אורתודוקסי שמתועד בכתבים באירועי מסעי הצלב הראשונים.

כנסיית פאנאגיה כריסורויאטיסה בפאפוס
כנסיית פאנאגיה כריסורויאטיסה בפאפוס

על האי הקפריסאי, שבו רוב האוכלוסייה היא יוונית אורתודוקסית, כנסיית פאנאגיה כריסורויאטיסה בפאפוס (Agia Kyriaki Chrysopolitissa)) היא הגשמת חלום מרגש עבור זוגות קתולים רבים שרוצים לקיים את טקס החתונה שלהם במקום המקודש והיפה הזה, ששורשיו נטועים בימי הבזיליקה הגדולה של קפריסין במאה ה-4 לספירה.

Start Chevron Icon
End Chevron Icon
0
1
1
10% הנחה בכל הזמנה באתר
הירשמו בחינם ובקלות קבלו 10% הנחה על כל הזמנה באתר.
הצטרפו עכשיו בחינם!
הירשמו לניוזלטר שלנו וקבלו את כל המבצעים, ההנחות וההצעות המיוחדות שלנו ישירות למייל

מרכז הזמנות
מספר טלפון: 00357-2600-0119
שיחת חינם מישראל: 180-9453848
הזמנה מאובטחת
powered by WebHotelier