הזמן עכשיו
Menu Toggle Menu Toggle
HE
  • EN
  • DE
  • RU
  • PL

כנסיית פנייה כריסופוליטיסהפאפוס

על האי הקפריסאי, שבו רוב האוכלוסייה היא יוונית אורתודוקסית, כנסיית פאנאגיה כריסורויאטיסה בפאפוס (Agia Kyriaki Chrysopolitissa)) היא הגשמת חלום מרגש עבור זוגות קתולים רבים שרוצים לקיים את טקס החתונה שלהם במקום המקודש והיפה הזה, ששורשיו נטועים בימי הבזיליקה הגדולה של קפריסין במאה ה-4 לספירה.

כנסיית פאנאגיה כריסורויאטיסה בפאפוס: הכנסייה בעמוד סנט פאולוס

כנסיית פאנאגיה כריסורויאטיסה בפאפוס - הידועה גם בשמות נוספים, כמו Agia Kyriaki ע"ש הקדוש קיריאקי, פאנאגיה כריסורויאטיסה ע"ש גבירתנו של ערי הזהב, הכנסייה בעמוד פאולוס והכנסייה הקתולית של פאולוס – מהווה נקודת ציון דתית חשובה באיזור קאטו בפאפוס, ואף הוכרזה ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית בשנת 1980.

זוהי כנסייה יפהפייה הצבועה בגווני שזיף אדמתיים השוכנת בין חורבותיה של הבזיליקה הביזנטית העתיקה, ושימשה כמקום פולחן גותי עם עמודים צליפה ששימשו בעבר לענישת פורעים. אחד מהעמודים הללו, הנמצא ממש מחוץ לחומות הכנסייה, הוא עמוד סנט פאולוס (St. Paul’s Pillar), על שם הקדוש הנוצרי שהוענש ע"י המושל הרומי בהטפת הנצרות בקפריסין.

ההיסטוריה הפתלתלה של הכנסייה אינה יוצאת דופן בהתחשב בכך שקפריסין נשלטה בעברה בידי תרבויות ועמים רבים - אשור, פרס, מצרים הקדומה, אלכסנדר הגדול, האימפריות הרומית והביזנטית, ופשיטות ערבים. בשל היותה תחנת עצירה מבוקשת בדרכם של מסעי הצלב והגעתם של הצלבנים למקום - איבדה קפריסין מקדשים רבים במהלך הכיבוש העות'מאני, ולכן בהחלט מפליא שהכנסייה שרדה את כל אותן הפרעות והתקופות המאתגרות.

הכנסייה הגותית שנבנתה במאה ה-13 ליד הכנסייה הקדושה נהרסה, וחורבותיה, שקשה להבדיל בינן לבין שרידי הבזיליקה הראשונה, יוצרת סביבה יפה לטיולים ולצילומי חתונה.

המבנה המקודש, שעומד היום על כמה מיסודות הבזיליקה הקדומה, הוקם בסביבות 1500 לספירה בתקופת השלטון הוונציאני, באתר של כנסייה קדומה שנהרסה ברעידת האדמה של 1159.

כנסיית פאנאגיה כריסורויאטיסה בפאפוס היא יעד מבוקש ופופולארי לטקסי חתונה מרגשים עבור זוגות אנגליקנים וקתולים, והיא יכולה להכיל עד 200 אורחים.

קראו עוד

קראו פחות

 
כנסיית פנייה כריסופוליטיסהפאפוס
כנסיית פנייה כריסופוליטיסהפאפוס
כנסיית פנייה כריסופוליטיסהפאפוס
כנסיית פנייה כריסופוליטיסהפאפוס
0
1
2
3
01
עוד מנזרים
מנזר איוס נאופיטוס בפאפוס
מנזר איוס נאופיטוס בפאפוס

כ-6 ק"מ מהים, בעמק טבעי בין הכפרים טאלה (Tala) וצדה (Tsada), שוכן מנזר איוס נאופיטוס בפאפוס המגולף בסלע ומתנשא לגובה של כ-450 מטר. המנזר נוסד על ידי סנט נאופיטוס אנקליסטרוס (1134–1214), נזיר אורתודוקסי שמתועד בכתבים באירועי מסעי הצלב הראשונים.

מנזר כריסורויאטיסה בפאפוס
מנזר כריסורויאטיסה בפאפוס

מנזר כריסורויאטיסה בפאפוס (Panagia Chrysorogiatissa Monastery) ממוקם ליד יער בכפר פאנאיה ומהוה את אחד מאתרי המורשת הדתית החשובים ביותר של פאפוס. המנזר נוסד בשנת 1152 לספירה, בתקופת שלטונו של מנואל קומננוס הראשון (Manuel Komnenos). את המקום בנה נזיר בשם איגנציוס שהכניס לכאן סמל של הבתולה מריה שצייר לכאורה המטיף סנט לוק. כיום פועל בקרבת מקום מוזיאון המציג פריטים עתיקים רבים, וכמובן – יקב נזירים היסטורי שינעים לכם את הביקור בטעמי ענבים מיוחדים.

Start Chevron Icon
End Chevron Icon
0
1
1
10% הנחה בכל הזמנה באתר
הירשמו בחינם ובקלות קבלו 10% הנחה על כל הזמנה באתר.
הצטרפו עכשיו בחינם!
הירשמו לניוזלטר שלנו וקבלו את כל המבצעים, ההנחות וההצעות המיוחדות שלנו ישירות למייל

מרכז הזמנות
מספר טלפון: 00357-2600-0119
שיחת חינם מישראל: 180-9453848
הזמנה מאובטחת
powered by WebHotelier