Menu Toggle Menu Toggle
HE
  • EN
  • DE
  • RU
  • PL

מצודת פאפוס

בהשוואה למבצרים אחרים ברחבי העולם, מצודת פאפוס מימי הביניים היא מבנה צנוע יחסית, אבל בהחלט מלאה בקסם ועטופה בהיסטוריה עשירה, כשהנוף הנשקף מהקומה העליונה שלה מעורר נוסטלגיה רומנטית עמוקה.

טירת פאפוס: מבצר מימי הביניים עם עבר רב תהפוכות.

לטירת ימי הביניים, הנחשבת לאחת מסמליה של פאפוס, יש היסטוריה ארוכה ועשירה. המבצר הביזנטי הראשון שהגן על הנמל, נקרא סרנטה קולונס (Saranta Kolones), ונהרס ברעידת האדמה שהתרחשה בשנת 1222 בקפריסין. זה היה אירוע טרגי במיוחד שגרם לאובדן חיים ולנזק רב לסביבה. תגליות ארכיאולוגיות באתר אף חשפו שרידי אדם שמת במבצר הראשי של הטירה בניסיון להימלט מרעש האדמה. חורבות הזקיף הראשון של הנמל עדיין נמצאות במקום וניתן לראותן בפארק הארכיאולוגי קאטו בפאפוס.

כדי להחליף את המבצר שנהרס ברעידת האדמה של 1222, הקימו השליטים הפרנקים באמצע המאה ה-13 מבנה חדש עם שני מגדלים, אך גם הוא סבל מהריסות שונות, ובשנת 1373, כשהגנואים כבשו את פאפוס, הם ערכו שינויים רבים במבנה ובעיצוב החפיר. בסוף המאה ה-15, המגדל העגול של טירת פאפוס החדשה נהרס שוב ברעידת אדמה. את חורבותיו ניתן לראות ממערב למגדל הקיים. בשנת 1570, עם האיום העות'ומאני המתקרב, הוונציאנים הרסו את המגדל השני. המבנה שעומד כיום על המשמר הוא השחזור העות'ומאני של 1780 - המגדל המערבי הפרנקי המקורי עם שיפורים וונציאניים.

העות'ומאנים השתמשו במרתף הטירה כבית סוהר לתקופות מאסר ממושכות, בעוד חיילי הצבא התגוררו בקומות העליונות. הם גם השתמשו בחדר המרכזי כמסגד והניחו על הגג 12 צריחים עם תותחים על מנת להגן על הנמל. כאשר הטורקים העבירו את ניהול קפריסין לבריטים בשנת 1878, התותחים הוסרו. המבנה שימש כמחסן מלח עד 1935, אז הוכרז כאנדרטה עתיקה לפי חוק העתיקות הלאומי.

כיום, טירת פאפוס מימי הביניים מהווה אתר תיירותי אטרקטיבי עבור תיירים רבים. היא פתוחה לציבור בכל ימות השנה, ומציעה מראות קסומים של הים והנמל של הארץ המפוארת הזו.

קראו עוד

קראו פחות

 
מצודת פאפוס
מצודת פאפוס
מצודת פאפוס
מצודת פאפוס
0
1
2
3
01
עוד אתרים עתיקים
קברי המלכים: מנוחתם האחרונה של בני האצולה
קברי המלכים: מנוחתם האחרונה של בני האצולה

למרות שמו, אין באמת מלכים הקבורים בבית הקברות העתיק והמחתרתי הזה, הנמתח מתחת לעיר נאה, העיר הקדושה של אפרודיטה. אתר קברי המלכים שימש בעיקר כמקום קבורתם של אנשי האריסטוקרטיה המקומית מהתקופה ההלניסטית (המאה ה-3 לפנה"ס) ועד ראשית המאה ה-4 לספירה. הקברים, המכונים ביוונית Tafoi ton Vasileon, הוכרזו ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית כחלק מהפארק הארכיאולוגי קאטו פאפוס.

הפארק הארכיאולוגי קאטו פאפוס
הפארק הארכיאולוגי קאטו פאפוס

כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו - הפארק הארכיאולוגי קאטו בפאפוס - הוא התחנה החשובה ביותר להתחקות אחר שורשיה של עיר הולדתה של אפרודיטה. המקום המרתק מומלץ מאוד לביקור שיערוך לכם היכרות עם מורשת פאפוס המפוארת, הכולל גם את Amathous ליד לימסול ואת Kition שבלרנקה, ומונומנטים אחרים ראויים לציון.

כנסיית אגיה סולומוני ומנהרות הקבורה הנוצריות
כנסיית אגיה סולומוני ומנהרות הקבורה הנוצריות

כנסיית Agia Solomoni ומנהרות הקבורה הנוצריות הן מבין האתרים הקדומים ביותר של פאפוס. למרות שהמראה שלהם צנוע למדי - הם משמשים כמקום קבורתם של שבעת האחים מאצ'בי (מכבי); אבים, אנטוניוס, גוריאס, אלעזר, אוספונוס, אלימוס ומרשלוס, ואמם סולומיני, שהיו בין הראשונים בקפריסין לבטל את העבודה הזרה ולאמץ לחיקם את הנצרות, עד שעונו ונרצחו לנגד עיניה של אימם, שעל שמה קרויה הכנסייה.

הכנסייה והעמוד של סנט פאולוס
הכנסייה והעמוד של סנט פאולוס

הכנסייה הפשוטה והצנועה הזו מהמאה ה-13, עדיין משמרת פסיפסים יפהפיים על מרצפותיה. בחצר ניצב עמוד סנט פאולוס, העשוי משיש עתיק, בו ככל הנראה הולקה מנהיג הדת החדשה בלא פחות מ-40 מלקות במשך 5 פעמים רצוף.

Start Chevron Icon
End Chevron Icon
0
1
2
3
1
10% הנחה בכל הזמנה באתר
הירשמו בחינם ובקלות קבלו 10% הנחה על כל הזמנה באתר.
הצטרפו עכשיו בחינם!
הירשמו לניוזלטר שלנו וקבלו את כל המבצעים, ההנחות וההצעות המיוחדות שלנו ישירות למייל

מרכז הזמנות
מספר טלפון: 00357-2600-0119
שיחת חינם מישראל: 180-9453848
הזמנה מאובטחת
powered by WebHotelier