הזמן עכשיו
Menu Toggle Menu Toggle
HE
  • EN
  • DE
  • RU
  • PL

מנזר איוס נאופיטוס בפאפוס

כ-6 ק"מ מהים, בעמק טבעי בין הכפרים טאלה (Tala) וצדה (Tsada), שוכן מנזר איוס נאופיטוס בפאפוס המגולף בסלע ומתנשא לגובה של כ-450 מטר. המנזר נוסד על ידי סנט נאופיטוס אנקליסטרוס (1134–1214), נזיר אורתודוקסי שמתועד בכתבים באירועי מסעי הצלב הראשונים.

מה הופך את מנזר איוס נאופיטוס בפאפוס לכל כך ייחודי?

מנזר Agios Neophtos בפאפוס הוא קומפלקס של מנזר המוקדש לסנט נאופיטוס. זוהי האנדרטה החשובה ביותר מסוגה בפאפוס קפריסין, המציעה עושר תרבותי רך, ואלמנטים אדריכליים ייחודיים המשלבים חללים טבעיים שנחצבו במערה ונוצרו ביד אדם.

בשנת 1159, הקים נאופיטוס את משכן הנזיר שלו והתיישב בתוך מערה טבעית קטנה, שעם הזמן הפכה לקפלה קטנה עם תא צנוע ללינה ולמקלט. בשנת 1170 לקח אותו הבישוף של פאפוס, בזיל קינמו, תחת חסותו והוא הפך לתלמידו הנלהב. בשנים שלאחר מכן התפתחה סביב המערה קהילה נזירית קטנה ואדוקה. בכדי להתאים את המקום לאורחות החיים הנזיריים, נבנו במתחם מספר חדרים שהיו תלויים בסלע, ומוקמו ליד חלל שהוקדש להתבודדות. מאוחר יותר, החלל התרחב וקושט ביצירות אמנות מרהיבות, שחלקן הושחתו ונהרסו עם הזמן בשל תנועת המבקרים הרבה למקום.

מחוץ למתחם תוכלו להתרשם מבזיליקת קתוליקון (Katholikon) שהוקמה בהשראת ונציה של המאה ה-16, וכאן ניתנו כל השירותים הדתיים של מנזר איוס נאופיטוס.

המנזר עצמו מהווה עדות מרתקת אודות אורחות חייהם של הנזירים שהיו נהוגים במאה ה-12, התקופה הסוערת של מסעי הצלב. כמה אלמנטים במנזר, כמו ציורי קיר, רישומים וכתובות, מוסיפים לערכו ההיסטורי והתרבותי של המנזר, כמו גם המוזיאון הסמוך, הפתוח לביקור במחיר סמלי, ומציג כתבי יד, ספרים דתיים עתיקים, בגדי נזירים, מפות קפריסאיות, כלי חרס, סמלים ופריטים היסטוריים אחרים.

קראו עוד

קראו פחות

 
מנזר איוס נאופיטוס בפאפוס
מנזר איוס נאופיטוס בפאפוס
0
1
01
עוד מנזרים
מנזר כריסורויאטיסה בפאפוס
מנזר כריסורויאטיסה בפאפוס

מנזר כריסורויאטיסה בפאפוס (Panagia Chrysorogiatissa Monastery) ממוקם ליד יער בכפר פאנאיה ומהוה את אחד מאתרי המורשת הדתית החשובים ביותר של פאפוס. המנזר נוסד בשנת 1152 לספירה, בתקופת שלטונו של מנואל קומננוס הראשון (Manuel Komnenos). את המקום בנה נזיר בשם איגנציוס שהכניס לכאן סמל של הבתולה מריה שצייר לכאורה המטיף סנט לוק. כיום פועל בקרבת מקום מוזיאון המציג פריטים עתיקים רבים, וכמובן – יקב נזירים היסטורי שינעים לכם את הביקור בטעמי ענבים מיוחדים.

כנסיית פאנאגיה כריסורויאטיסה בפאפוס
כנסיית פאנאגיה כריסורויאטיסה בפאפוס

על האי הקפריסאי, שבו רוב האוכלוסייה היא יוונית אורתודוקסית, כנסיית פאנאגיה כריסורויאטיסה בפאפוס (Agia Kyriaki Chrysopolitissa)) היא הגשמת חלום מרגש עבור זוגות קתולים רבים שרוצים לקיים את טקס החתונה שלהם במקום המקודש והיפה הזה, ששורשיו נטועים בימי הבזיליקה הגדולה של קפריסין במאה ה-4 לספירה.

Start Chevron Icon
End Chevron Icon
0
1
1
10% הנחה בכל הזמנה באתר
הירשמו בחינם ובקלות קבלו 10% הנחה על כל הזמנה באתר.
הצטרפו עכשיו בחינם!
הירשמו לניוזלטר שלנו וקבלו את כל המבצעים, ההנחות וההצעות המיוחדות שלנו ישירות למייל

מרכז הזמנות
מספר טלפון: 00357-2600-0119
שיחת חינם מישראל: 180-9453848
הזמנה מאובטחת
powered by WebHotelier